Menu
 
 

Měsíční report naší práce - říjen

31.10.2022
 

Přinášíme náš 1. a v budoucnu pravidelný report o tom, co jsme za daný měsíc jako zastupitelé udělali.

 

Rádi bychom vám tímto způsobem pravidelně reportovali o tom, co jsme za daný měsíc jako zastupitelé udělali, abyste byli vždy v obraze o naší činnosti. Každý měsíc bude vycházet jeden článek, ve kterém budou vypsané všechny body, které jsme v daném měsíci řešili, co se podařilo dojednat a dotáhnout do konce.

 

Ustavující zasedání zastupitelstva města

V pondělí 17. října 2022 proběhlo ustavující zasedání zastupitelstva města. Toto zasedání, kde zastupitelé složili slib, bylo pro naše hnutí spíše formální. Složení vedení města bylo zvoleno tak, jak si to nejsilnější strana Společně pro Velenice v koalici se stranou Veleničtí nezávislí společně dohodly.

Měsíční report naší práce - říjen
Zastupitele z řad IPČV. Jana Šubrtová, Daniel-Andreas Kremzow, Renáta Babická / Autor: Šárka Kremzow

Žádost o umístění dopravní značky

Navrhl jsem a žádal pana starostu o umístění dopravní značky, v Rakousku běžně používané, s informací pro kamiony "NO GPS", která informuje řidiče nákladních vozů, že trasa navržená navigací, není pro tyto vozy průjezdná.

Počet kamionů, které si krátí cestu do hospodářského parku přes přechod Wielands - České Velenice a Vitorazskou ulici, se poslední dobou stupňuje. Potíž je v tom, že se kamiony s dlouhými přívěsy nevytočí ve viaduktu a jsou nuceni se komplikovaně otáčet.

Měsíční report naší práce - říjen
Návrh umístění dopravního značeni
Měsíční report naší práce - říjen
Zbloudilý kamion v Jungmannově ulici / Autor: Daniel-Andreas Kremzow

Vánoční osvětlení za tunelem

S panem starostou jsme jednali a domluvili, že za tunelem během vánoční sezóny rozsvítíme smrk u Pavlíčků vánočními světly.

Pro osvětlení stromku bude nutno zajistit už teď instalaci elektrického přívodu pro zapojení světel, využít ideálně probíhající rekonstrukci ulice Tylova pro přivedení napájecího kabelu ke stromu pro zapojení vánočních světel, a v neposlední řadě nákup vánočních světel.

Navrhl jsem jednu ze dvou variant, u obou se jedná o vánoční klasiku. Pro snadnější rozhodování jsem navrhl nechat neformálně hlasovat lidi na skupině „České Velenice - moje město“, jakou variantu zvolit.

Zdroje:

Teplá bíla: https://www.decoled.cz/led-svetelna-sada-na-stromy-vysoke-9-11m-tepla-bila

Barevná: https://www.decoled.cz/led-svetelna-sada-na-stromy-vysoke-9-11m-barevna

Měsíční report naší práce - říjen
LED světelná sada na stromy teplá bílá / Autor: www.decoled.cz
Měsíční report naší práce - říjen
LED světelná sada na stromy barevné / Autor: www.decoled.cz

Dopravení značení na objízdné cestě za tunelem

Kvůli rekonstrukci Tylovy ulice je uzavřená křižovatka Vitorazská - Tylová. Vytyčená objízdná trasa je bohužel velmi nešťastná, neboť je na nápor dopravy moc úzká a kapacitně nevyhovující.

Ve čtvrtek tato cesta byla dokonce na dlouhé 4 hodiny neprůjezdná kvůli vyproštění auta, které skončilo ve škarpě.

Bohužel jsou řidiči bezohlední a vjíždí na úzkou cestu i v momentu, kdy vidí na cestě již projíždějící auto. Nastávající situace, kdy se jeden z řidičů snaží couvat na místo, kde mohou projet obě auta, je až komická.

Proto jsme navrhli umístit dopravní značení určující přednost protijedoucích vozidel, a to ze směru Jungmannovy ulice do Podlesí, kde se cesta zužuje.

Měsíční report naší práce - říjen
Navržené dopravní značení
Měsíční report naší práce - říjen
Auto ve škarpě na objízdné cestě / Autor: Daniel-Andreas Kremzow

Víte o něčem, čemu bychom měli také věnovat pozornost? Napište nám!

Máte na srdci také nějakou záležitost, které bychom se měli věnovat? Tak nás kontaktujte pomocí kontaktního formuláře, který najdete na konci tohoto článku, e-mailu, telefonicky nebo osobně. Můžete taky využít aplikaci www.mojevelenice.cz

 

Komunikace je u nás na prvním místě, proto budeme rádi, když nám napíšete, co Vám leží na srdci!

 
 
 
Odpovědný za stránky je Daniel-Andreas Kremzow
Tyto webové stránky využívají soubory cookies za účelem poskytování kvalitních služeb, analýzy návštěvností a cílení reklamy. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Vyrobila WEBRYBA.CZ