Menu
 
 

Pravidelný report naší práce - 3. zasedání zastupitelstva

Napsal: Daniel-Andreas Kremzow / 20.6.2023
 

Na 3. zasedání zastupitelstva jsem předkládali celkem 4 návrhy k projednání.

 
  • On-line přenosy zasedání zastupitelstva a ukládání video záznamů na www stránkach města.

  • Určení lokalit pro zřízení psích hřišť.

  • Pěší stezka do hospodářského parku.

  • Podnět od občanky: Dokončit chodník v ulici Čs.Legií od čp. 131 až po pěší přechod vedle domu čp. 136.

On-line přenosy zasedání zastupitelstva

Pro zvýšení transparentnosti jsme navrhli zastupitelům zřízení on-line přenosu zasedání zastupitelů. Zastupitelé ostatních stran došli po věcné diskuzi k závěru, že naše město navrhovaný on-line přenos nepotřebuje. Pro návrh hlasovali pouze naši 3 zastupitelé IPČV.

Pravidelný report naší práce - 3. zasedání zastupitelstva
Výstřih ze zápisu

Psí hřiště

Navrhli jsme zastupitelům využít námi vytipovaný prostor pro vybudování psího hřiště. Jsme toho názoru, že právě tento prostor je pro vybudování psího hřiště ideální. Pozemek je dlouhodobě nevyužitý, oplocený, s vzrostlými stromy, které budou tvořit pro psy a jejich majitele přirozené stínění. Pozemek o rozloze 1950 m2 nabízí dost místa i pro vybudovaní kynologického klubu se zázemím.

Zastupitelstvo tento bod projednalo v rámci diskuzi, ve které několik zastupitelů projevilo zájem a náš návrh částečně podpořili.

Pravidelný report naší práce - 3. zasedání zastupitelstva
Ortofoto navrženého místa
Pravidelný report naší práce - 3. zasedání zastupitelstva
Výstřih ze zápisu

Pěší stezka do hospodářského parku

Požádali jsme o poskytnutí informací o stavu tohoto projektu. Navrhli jsme zastupitelstvu, aby zadalo záměr o realizaci pěší stezky do hospodářského parku.

O stezce se mluví již dlouhou dobu a stezka je zakreslena v uzemním plánu, a tak jsme toho názoru, že by se měla konečně realizovat. Vidíme to jako nezbytnost pro občany Českých Velenic, kteří denně jezdí do firem sídlících v hospodářském parku.

Dle našeho názoru by postačila i nezpevněná cesta, kterou by se ale do hospodářského parku dalo dojít suchou nohou a která by se dala v zimě jednoduše udržovat.

Pravidelný report naší práce - 3. zasedání zastupitelstva
Pravidelný report naší práce - 3. zasedání zastupitelstva
Výstřih ze zápisu

Dokončit chodník v ulici Čs.Legií

Navrhli jsme zastupitelstvu, aby se projednalo dokončení chodníku v ulici Čs.Legií od čp. 131 až po pěší přechod vedle domu čp. 136.

Tento bod vychází z podnětu od občana, cituji:

"Dokončit chodník v ulici Čs.Legií od Škardů po parkoviště naproti obchodu Centrum. Je tu vyšlapaná nevzhledná cestička, během dešťů rozbahněná."

Havarijní stav zábradlí pod viaduktem

Mimo jednání zastupitelů jsem připomněl panu místostarostovi naléhavost opravy zábradlí pod viaduktem, které je v řešení už od loňského roku.

Víte o něčem, čemu bychom měli také věnovat pozornost? Napište nám!

Máte na srdci také nějakou záležitost, které bychom se měli věnovat? Tak nás kontaktujte pomocí kontaktního formuláře, který najdete na konci tohoto článku, e-mailu, telefonicky nebo osobně. Můžete taky využít aplikaci www.mojevelenice.cz

 

Komunikace je u nás na prvním místě, proto budeme rádi, když nám napíšete, co Vám leží na srdci!

 
 
 
Odpovědný za stránky je Daniel-Andreas Kremzow
Tyto webové stránky využívají soubory cookies za účelem poskytování kvalitních služeb, analýzy návštěvností a cílení reklamy. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Vyrobila WEBRYBA.CZ