Menu
 
 
 
 

Dlouhodobé cíle

Zde jsou sepsané body, které představují běh na dlouhou trať a jsou i velmi finančně nákladné. Bude tedy zapotřebí se do toho pořádně zakousnout a nepolevit až do zdárného konce.

Obchvat na Hospodářský park a spojení města s Hospodářským parkem pro pěší a cyklisty

Mluví se o tom již dlouho. Trasa je dokonce vykreslená v novém územním plánu. Nicméně s realizací je to horší. Kamionová doprava v našem městě se každým rokem stupňuje. Naše priorita je, a měla by to vlastně být priorita nás všech, abychom konečně vybudovali obchvat do Hospodářského parku a odklonili dopravu. Tím bychom docílili zákazu vjezdu těžkým kamionům do města. Také se již dlouhá léta mluví o zpevnění cesty pro pěší a cyklisty z města do Hospodářského parku. Ve firmě Magna Cartech, GEM Bohemia a Kinshofer pracuje značné množství občanů našeho města a tuto infrastrukturu považujeme za klíčovou. V obou případech je nutné se dohodnout s majiteli pozemků, aby se tato kritická infrastruktura konečně vybudovala.

Křižovatka Trocnovská – T. G. Masaryka
Vyšlapaná cestička do Hospodářského parku
Vyšlapaná cestička do hospodářského parku
 

Nové byty

Jako každé jiné město trpí i České Velenice nedostatkem bytů. Týká se to jak těch k pronájmu, tak i k prodeji do osobního vlastnictví. Je potřeba připravit plán pro výstavbu nových bytových domů na našem území a maximálně využít stávající objekty, které by se daly přestavět na byty, a zamezit vzniku nových ubytoven, které kvalitu našeho města nikterak nezlepšují. Důležité bude připravit již zmiňovaný plán výstavby a sehnat silného partnera, který by společně s městem plán zrealizoval.

Nevyužitá proluka mezi domy
Prostor u parlamentu, o kterém se již tak dlouho mluví
 

Přímé vlakové spojení Praha - Vídeň

Poslední mezistátní rychlík Praha - Vídeň „Vindobona“ projel naším městem v roce 1996. Od té doby se často mluvilo o návratu Vindobony nebo jiného mezistátního rychlíku, ale zatím jsme se toho bohužel nedočkali. Vidíme důležitost a smysl v tom, abychom nadále intervenovali na Jihočeském kraji a Ministerstvu dopravy a podporovali rakouské hnutí PRO Franz-Josefs-Bahn. To je vedené panem Geraldem Hohenbichlerem, který na rakouské straně intenzivně bojuje za opětovné vybudování 2. koleje na trati Gmünd - Vídeň. Ruku v ruce by se tímto zlepšila nabídka spojů a vlakových souprav, což by znamenalo pohodlnější cestování z Českých Velenic do Prahy. Čerstvou zprávou je linka Vídeň - Pra- ha s jízdním řádem platným od prosince 2022, kterou připravuje rakouská strana.

MHD

Městská hromadná doprava - mít v našem „malém“ městě MHD zní v prvním okamžiku šíleně. Ale když se nad tím víc zamyslíme a popřemýšlíme o správném konceptu, mohlo by to být pro naše město velice zajímavé. Naše město, přesněji tehdejší součást města Gmünd, od kterého se České Velenice po válce odtrhly, mělo historicky první trolejbusovou trať v Rakousku-Uhersku. Takže by to vlastně nebylo nic nového. Otázkou však je, zda by se dala domluvit spolupráce s rakouským Gmündem o využití stávající rakouské integrované hromadné dopravy a zajištění, aby autobusy mezi vybranými zastávkami v našem městě a v Gmündu jezdily v pravidelných intervalech. Představte si to: dojet si autobusem na nákup, do bazénu nebo využít jen možnost svézt se z jednoho konce našeho města na druhý.

Stezka kolem řeky

Již roky se o stezce kolem Lužnice s napojením na Gmünd bohužel jen uvažuje a mluví. Rádi bychom se možností vybudování této cca 1 km dlouhé stezky zabývali a začali jednat se všemi stranami, abychom se dostali k realizaci stezky pro procházky kolem řeky, odpočinek na lavičkách nebo pro sportovně naladěné občany např. s inline bruslemi.

Stezka kolem řeky pro rekreaci a sportovní vyžití (např. inline brusle)
 

Koupaliště

Sláva českovelenického koupaliště je již dávno pryč. Přitom je to veliká škoda. O to větší, že se o koupališti dlouhé roky jen mluví. Stávající politické strany měly tento bod dokonce ve svých programech se slovy „vybudujeme“. Bohužel se koupaliště jako mnohé jiné nevybudovalo, a co víc - už se o něm ani nemluví. Považujeme za důležité, abychom tento projekt oprášili, začali na něm intenzivně pracovat a pokusili se ho dotáhnout ke zdárnému konci.

 

Komunikace je u nás na prvním místě, proto budeme rádi, když nám napíšete, co Vám leží na srdci!

 
 
 
Odpovědný za stránky je Daniel-Andreas Kremzow
Tyto webové stránky využívají soubory cookies za účelem poskytování kvalitních služeb, analýzy návštěvností a cílení reklamy. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Vyrobila WEBRYBA.CZ